• Sklep internetowy
  • Informacja
  • Konto
 

Soczewki dioptryczne na eyerim:
Które są dla Ciebie najlepsze?

Opublikowano 5.10.2022, 5 minut czytania

 
 

Już ponad 500 000 klientów jest zadowolonych z lepszego widzenia dzięki naszym okularom dioptrycznym, w których zastosowano soczewki najwyższej jakości, stworzone we współpracy z EssilorLuxottica - jednego z wiodących europejskich producentów soczewek dioptrycznych.

Francuska firma Essilor ma 160-letnią tradycję, podczas której uczestniczyła w znaczącym postępie technologicznym w dziedzinie optyki okulistycznej. Firma zarządza trzema centrami innowacji i technologii oraz współpracuje z międzynarodową siecią publicznych i prywatnych instytucji badawczych, aby opracowywać lepsze rozwiązania dla potrzeb wizji wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania i dochodów. Dowiedz się więcej o EssilorLuxottica tutaj.

Essilor

Francuska firma Essilor ma 160-letnią tradycję, podczas której uczestniczyła w znaczącym postępie technologicznym w dziedzinie optyki okulistycznej.

Zamawiając okulary korekcyjne z soczewkami firmy EssilorLuxottica, masz pewność, że otrzymujesz połączenie kilku uzupełniających się technologii, które korygują wzrok, chronią oczy i poprawiają ostrość widzenia. Aby Twoje nowe okulary były maksymalnie dostosowane do wszystkich Twoich potrzeb, możesz wybierać spośród kilku typów, a także z szeregu ulepszeń.

Jak jednak wybrać okulary, które najlepiej spełnią wszystkie Wasze potrzeby? Który typ jest dla Was najlepszy i jakie ulepszenia sprawdzą się?

 

Rodzaje soczewek

Jak powinny Ci pomóc nowe okulary?

Lepsze widzenie na odległość

Lepsze widzenie na odległość

Lepsze widzenie na odległość — w tym przypadku potrzebujesz okularów do dali, które korygują krótkowzroczność (krótkowzroczność), tj. stan, w którym możesz bez problemu widzieć pobliskie obiekty, ale te znajdujące się dalej wydają się niewyraźne. Na receptę ten stan jest oznaczony znakiem minus (-), a soczewki te są określane jako „soczewki minusowe” lub potocznie „minusy”.

Lepsze widzenie na odległość
Lepsze widzenie z bliska

Lepsze widzenie z bliska

Lepsze widzenie z bliska — w takim przypadku potrzebujesz okularów do zbliżeń, które korygują dalekowzroczność (nadwzroczność), tj. stan, w którym większość obiektów widzisz nieostro, niezależnie od ich odległości. Na receptę ten stan jest oznaczony znakiem plus (+), a soczewki te określane są jako „soczewki plus” lub potocznie „plusy”.

Lepsze widzenie z bliska
Lepsze widzenie z bliska i z daleka

Lepsze widzenie z bliska i z daleka

Lepsze widzenie z bliska i z daleka — w tym przypadku potrzebne są okulary wieloogniskowe, które korygują oba problemy – krótkowzroczność (krótkowzroczność) i dalekowzroczność (nadwzroczność). Ich niewątpliwą zaletą jest brak konieczności wymiany kilku par okularów.

Lepsze widzenie z bliska i z daleka
Okulary imidżowe

Okulary imidżowe

Okulary imidżowe — tego typu okularów można również używać jako modnych akcesoriów. Ich okulary nie zawierają dioptrii, ale można je poprawić np. filtrem światła niebieskiego.

Okulary imidżowe


Ulepszenia soczewek

 

Ulepszenia soczewek

Klasyczne soczewki

Klasyczne soczewki

Klasyczne soczewki - Nie daj się zwieść nazwie — nasze klasyczne soczewki firmy EssilorLuxottica są wykonane z wysokiej jakości przezroczystych soczewek, które są antyrefleksyjne, odporne na zarysowania, hydrofobowe (wodoodporne) i, jak wszystkie nasze okulary, zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV .

Klasyczne soczewki
Soczewki z niebieskim filtrem

Soczewki z niebieskim filtrem

Soczewki z niebieskim filtrem mają specjalną powłokę antyrefleksyjną, która blokuje do 35% szkodliwego niebieskiego światła ze wszystkich urządzeń cyfrowych. W ten sposób zmniejszają zmęczenie oczu, ich zaczerwienienie, bóle głowy i problemy ze snem. Soczewki te zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV, są odporne na zarysowania, smugi i nadają się do wszystkich rodzajów aktywności, a także do codziennego noszenia.

Soczewki z niebieskim filtrem
Soczewki przeciwsłoneczne

Soczewki przeciwsłoneczne

Soczewki przeciwsłoneczne łączą soczewki przeciwsłoneczne i korekcyjne, co czyni je idealnym rozwiązaniem 2 w 1. Możesz wybrać soczewki klasyczne, polaryzacyjne lub stylowe lustrzane.

- Klasyczne soczewki przeciwsłoneczne - Przyciemniane soczewki kategorii 3 firmy EssilorLuxottica, które pochłaniają 83% światła, zapewniając optymalną ochronę przed promieniowaniem w słoneczne dni. Możesz wybrać je w jednym z trzech kolorów - zielonym, brązowym lub szarym.

- Soczewki polaryzacyjne - Najlepsza ochrona przed promieniowaniem UV pod słońcem. Spolaryzowane soczewki przeciwsłoneczne firmy EssilorLuxottica zapewniają maksymalny komfort w słoneczne dni, ponieważ blokują odbicia i odblaski od powierzchni takich jak woda, droga, śnieg czy deska rozdzielcza. Idealnie nadają się do uprawiania sportów, relaksu nad wodą czy jazdy samochodem.

- Soczewki lustrzane - Soczewki przyciemniane z kategorii 3 firmy EssilorLuxottica, które pochłaniają 83% światła, zapewniając optymalną ochronę przed promieniowaniem w słoneczne dni - ale uzyskasz efekt lustrzanego odbicia w porównaniu z klasycznymi soczewkami przeciwsłonecznymi! Oferujemy nasze "lusterka" w trzech kolorach: złotym, srebrnym i niebieskim.

Soczewki przeciwsłoneczne
Soczewki fotochromowe

Soczewki fotochromowe

Soczewki fotochromowe eliminują potrzebę ciągłego przełączania się z okularów korekcyjnych na okulary przeciwsłoneczne. Te samoprzyciemniające się soczewki firmy EssilorLuxottica, które dostosowują się do światła, są przejrzyste w pomieszczeniach, ale automatycznie przyciemniają się na słońcu. Proces przyciemniania trwa około 30 sekund, proces rozjaśniania około 5 minut. Soczewki te są naprawdę wielofunkcyjne - zapewniają również 100% ochronę przed promieniowaniem UV i do 35% ochronę przed niebieskim światłem.

- Standardowe soczewki fotochromowe - Te adaptacyjne soczewki są przeznaczone do noszenia przez cały dzień. We wnętrzu są tylko lekko zabarwione (prawie przejrzyste), ale ciemnieją pod wpływem światła UV. Zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV. Dostępne są w 2 kolorach: brązowym (zwiększa kontrast) i szarym (neutralnym, wspomaga prawidłowe widzenie kolorów).

- Soczewki fotochromowe Premium - Nasze najciemniejsze soczewki fotochromowe. Są optymalne dla osób spędzających większość czasu na świeżym powietrzu i jednocześnie za kierownicą samochodu. Soczewki te pozostają częściowo zaciemnione nawet w pomieszczeniach.

Soczewki fotochromowe
 
Grubość soczewek
 

Jaka jest różnica w grubości soczewek?

Standardowe soczewki

Standardowe soczewki

 
Zalecana wielkość dioptrii to: +/- 2,00

Oprócz blokowania 100% promieni UV, soczewki te są odporne na zarysowania, antyrefleksyjne i hydrofobowe. Ich współczynnik załamania światła wynosi 1,5, a zalecana maksymalna wielkość dioptrii to +/- 2,00.

Cieńsze (lżejsze) soczewki

Cieńsze (lżejsze) soczewki

 
Zalecana wielkość dioptrii to: +/- 4,25

W porównaniu do soczewek podstawowych są cieńsze i lżejsze o 25%. Oprócz blokowania 100% promieni UV, soczewki te są 7 razy bardziej odporne na zarysowania, posiadają warstwę antyrefleksyjną i hydrofobową. Ich współczynnik załamania światła wynosi 1,60, a zalecana maksymalna wielkość dioptrii to +/- 4,25.

Extra odľahčené sklá

Bardzo lekkie soczewki

 
Zalecana wielkość dioptrii to: od +/- 4,50 do +/- 6,00

W porównaniu do podstawowych soczewek są cieńsze i lżejsze nawet o 40%. Oprócz blokowania 100% promieni UV, soczewki te są bardzo odporne na zarysowania, posiadają powłokę antyrefleksyjną i hydrofobową. Ich współczynnik załamania światła wynosi 1,67, a zalecana maksymalna wielkość dioptrii wynosi od +/-4,50 do +/-6,00.


Soczewki eyerim vision czy soczewki premium?

Przy każdym rodzaju soczewek możesz wybrać pomiędzy ich standardową wersją w postaci eyerim vision oraz wersją premium, nazywaną Essilor premium.

eyerim vision to nasze wysokojakkościowe, standaryzowane soczewki dostępne w korzystnych cenach. Mają w standardzie antyrefleks i utwardzoną powierzchnię, uodparniającą je na zarysowania i brud.

Essilor premium to soczewki robione na miarę, zawierające powłokę Crizal®, pochodzące od giganta w dziedzinie optyki, EssilorLuxottica. Kombinacja ekskluzywnych technologii chorni twoje soczewki, dzięki czemu są wysoce odporne na odblaski, zarysowania, zacieki i tłuste ślady. Cokolwiek robisz, twoje soczewki nigdy cię nie zawiodą.
 

Dlaczego nasze soczewki korekcyjne są świetne?

U nas możesz liczyć na taką samą certyfikowaną jakość dioptrii, jaką można znaleźć w optyce kamiennej. Dlaczego więc ceny soczewek tak bardzo się różnią? W optyce tradycyjnej cena okularów musi uwzględniać np. koszty wynajmu lokalu użytkowego, energii, dystrybutorów, większej liczby pracowników itp. Kupujemy okulary bezpośrednio od światowych marek , współpracujemy z EssilorLuxottica na soczewki, więc nie potrzebujemy pośredników, więc nie musisz nic dopłacać. Certyfikowane soczewki dioptyczne są nawet szlifowane przez naszego wykwalifikowanego optometrystę bezpośrednio w naszym własnym laboratorium.

 
 

Otrzymaj zniżkę powitalną

Zapisz się do naszego newslettera i nie przegap naszych świetnych ofert czy nowych kolekcji!

Wybierz
Wybierz
Zakupy na eyerim.pl
Darmowa wysyłka od 220,00 zł
Wystawiamy fakturę
Polityka 30 dni zwrotu towaru
Autoryzowany sprzedawca
Zobacz więcej
Podziel