Po wizycie u okulisty dowiedziałeś się, że musisz nosić okulary korekcyjne. Ewentualnie już je nosisz i czujesz, że potrzebna jest zmiana. Co następne? Kliknij na eyerim – certyfikowanego optyka online – i wybierz online okulary korekcyjne na zamówienie! Jak to zrobić?

Planowanie z wyprzedzeniem

Jeśli interesujesz się modą, to sprawdź najnowsze sezonowe trendy. Zastanów się, czego oczekujesz od swoich nowych okularów korekcyjnych i jak dopasujesz je do swojego zwykłego stylu. Jaki jest Twój limit cenowy? Czy są jakieś marki okularów, które lubisz? Dodatkowo pamiętaj, że nie chodzi tylko o wygląd, ale również o funkcjonalność – ważnym czynnikiem są również materiały użyte do wykonania oprawek i soczewek poszczególnych okularów korekcyjnych.

- Ramki plastikowe są przyjemne w dotyku i dostępne w wielu kolorach i wzorach. Często produkowane są w bardziej wytrzymałej konstrukcji, która w łatwy sposób pozwala „ukryć” grubość szkieł oraz ewentualne różnice w grubości szkieł.

- Metalowe oprawki są na ogół bardziej dyskretne i mniej zauważalne. W przypadku niektórych modeli okularów natrafisz również na kombinowaną oprawkę, na przykład z plastikowymi bokami oraz metalowymi oczkami i belką.

Zwróć uwagę na liczby

Sprawdzone wskazówki eyerim na temat tego, jak kupić okulary korekcyjne online

Kupowanie okularów korekcyjnych naprawdę wiąże się z wieloma liczbami. Przede wszystkim recepta lekarza zawiera liczby dioptrii dla obu oczu. Ogólnie rzecz biorąc, im dalej od zera są te liczby, tym więcej korekcji potrzebuje twój wzrok. Liczby dodatnie oznaczają dalekowzroczność, liczby ujemne oznaczają krótkowzroczność. Im większe masz dioptrie, tym grubsze soczewki są prawdopodobnie potrzebne – przed zakupem porozmawiaj ze swoim okulistą o różnych opcjach.

Jeśli również cierpisz na astygmatyzm (co w zasadzie oznacza, że ​​widzisz nieostre), dodawane są dodatkowe liczby: cylinder i jego oś. Ponownie te liczby wskazują, jak bardzo Twoje oczy wymagają korekty, więc są niezbędne przy zakupie nowych dioptrii.

Ponadto musisz znać rozstaw źrenic (PD), aby okulary dobrze pasowały, a tym samym spełniały swoje zadanie. Jeśli nie możesz znaleźć tego numeru na recepcie lekarza, nie martw się – pomiar odległości źrenicy jest bardzo łatwy.

Na koniec nie zapomnij o rozmiarze okularów. Oczywiście najprawdopodobniej masz standardowy rozmiar M, ale zawsze dobrze jest to sprawdzić. Szczególnie ważna jest szerokość średnicy oczka, szerokość belki oraz długość ściany bocznej. Na przykład weź okulary, które już masz i czujesz się komfortowo, i zmierz te dane. W ten sposób uzyskasz cenne dane, którymi możesz przynajmniej z grubsza kierować się przy wyborze nowych okularów. Gdy masz już wszystkie te dane techniczne, jesteś gotowy na zabawną część: zakupy!

Dla każdego typu twarzy

W katalogu eyerim każdy znajdzie swoje idealne okulary korekcyjne

Czy nadal czujesz, że kupowanie okularów przez Internet jest trudne, ponieważ nie wiesz, czy okulary będą Ci odpowiadać? W takim razie mamy dla Ciebie naprawdę świetną wiadomość.

Przede wszystkim naprawdę łatwo jest dowiedzieć się, jakie okulary są najlepsze dla Twojego typu twarzy. Jeśli masz okrągłą twarz, prawdopodobnie najlepiej będą Ci odpowiadały okulary w klasycznym stylu wayfarer, clubmaster lub pilotki. Dla kanciastych twarzy – odpowiednie są oversized, okrągłe lub okulary v tvare cat eye . Jeśli masz twarz w kształcie serca, możesz również wypróbować oprawki okrągłe lub w kształcie cat eye, a także okulary bez oprawek lub browline, które podkreślą Twojej żuchwy. Wreszcie, jeśli jesteś dumnym posiadaczem owalnej twarzy, możesz nosić absolutnie dowolne okulary i wyglądać fantastycznie. 

Najpierw wypróbuj wszystko — tak, to też jest dostępne online

Skorzystaj z wirtualnej przymierzalni i znajdź swoje idealne okulary korekcyjne online

Z przyjemnością dowiesz się, że kupowanie okularów korekcyjnych przez Internet stało się nieco bardziej zaawansowane. Nawet jeśli wiesz już wszystko o swoim typie twarzy (a tym samym o odpowiednich oprawkach), musisz wziąć pod uwagę jeszcze inne czynniki. Jaki kolor oprawek jest dla Ciebie najlepszy? Skąd możesz wiedzieć, że nowe okulary będą idealnie pasować do Twojego wyglądu i stylu?

Odpowiedź jest prosta: zkorzystaj z Wirtualnej Próby. Potrzebujesz tylko kamery internetowej lub zdjęcia, dzięki któremu przekonasz się, jak pasują do Ciebie wymarzone ramki. W ten sposób możesz wypróbować wiele naszych produktów, więc śmiało i baw się dobrze! Jeśli przejrzysz naszą ofertę i wypróbujesz różne oprawki, jest prawie pewne, że zakochasz się w przynajmniej jednej z nich.

Najlepsza rzecz w kupowaniu okularów korekcyjnych online? Zawsze znajdziesz to, czego szukasz — są tysiące opcji, które możesz przeglądać w zaciszu swojego domu. Więc śmiało, rozwiąż się. Ciesz się doskonałymi okularami korekcyjnymi!

Skorzystaj z unikalnej zniżki na certyfikowane soczewki dioptryczne za 10 zł w eyerim