16.6.2020 8714 wyświetleń 4 minut odczyt Przejdź do e-shopu

Szybki przewodnik: Wizyta u okulisty

Wzrok jest jednym z podstawowych zmysłów i dlatego dbanie o nasze oczy jest tak bardzo ważne. Większość z nas odwiedza okulistę tylko wtedy, kiedy nam coś dolega. Dzięki regularnym badaniom profilaktycznym możemy jednak zawczasu odkryć takie schorzenia jak wysokie ciśnienie, cukrzyca, nowotwory czy zaburzenia metaboliczne.

Wizyta u okulisty jest konieczna jeśli:

✔  pojawią się u Ciebie dolegliwości bez widocznej przyczyny,
✔  masz uczucie ciała obcego w oku,
✔  odczuwasz ból, pieczenie, zaczerwienienie, zaburzone czy podwójne widzenie,
✔  masz chroniczne dolegliwości czy bóle, które się pogarszają,
✔  cierpisz na chroniczne bóle głowy (zaburzenia widzenia nie muszą być ich przyczyną, ale zalecane jest wykonanie badania okulistycznego)

Jak często powinna odbywać się wizyta u okulisty?

Żeby zapobiec różnego rodzaju uszkodzeniom wzroku, jest zalecane odwiedzić okulistę raz do roku. Jeśli masz powyżej 60 lat, takie badanie powinno odbywać się jeszcze częściej. Każdy powinien znaleźć kilka godzin czasu, żeby regularnie badać swój wzrok. Wzrok jest przecież jednym z naszych najważniejszych zmysłów i bez niego życie może się bardzo szybko zmienić. Dlatego dosyć było lenistwa! Jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio odbyła się Twoja wizyta u okulisty, umów się na nią najszybciej, jak możesz.

wizyta u okulisty, okulary korekcyjne, zakup okularów korekcyjnych online, badanie wzroku, eyerim collection, eyerim blog

Jak takie badanie okulistyczne wygląda i co powinno zawierać?

- badanie ostrości widzenia (mierzenie dioptrii dla każdego oka oraz mierzenie najlepszego poziomu widzenia z i bez okularów)
- badanie ciśnienia ocznego (wewnątrzgałkowego) oraz widzenia peryferyjnego (jako profilaktyka jaskry, która początkowo objawia się pogorszeniem widzenia peryferyjnego oraz podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym)
- badanie wydzielania łez (dzięki niemu można wykryć niektóre schorzenia alergiczne, autoimmunologiczne, endokrynologiczne czy przyczyny powracających stanów zapalnych)
- badanie dna oka (wykrywa zmiany w naczyniach krwionośnych i nerwie wzrokowym, zmiany siatkówki oka, zwyrodnienia plamki żółtej czy zmiany nowotworowe)
- badanie przedniego odcinka oka (rogówki, tęczówki oraz soczewki)

Po wykryciu wady wzroku oraz po zmierzeniu jej parametrów przychodzi pora na wybór odpowiednich okularów, które pomogą Ci tę wadę skorygować. Kiedyś należałoby udać się  wyłącznie do stacjonarnego salonu optycznego, ale teraz z eyerim masz również możliwość zakupu okularów korekcyjnych online. Wiele osób podchodzi to takiej możliwości sceptycznie, twierdząc, że odpowiedni wybór okularów korekcyjnych przez internet jest bardzo trudny, ale pozwól nam przekonać Cię, że jest wręcz odwrotnie. Przeczytaj artykuł o tym, jak prawidłowo odczytać receptę na okulary i pozbądź się wszystkich wątpliwości. Jeśli wciąż się wahasz, nasz przyjazny Dział Obsługi Klienta zawsze służy pomocą.

wizyta u okulisty, okulary korekcyjne, zakup okularów korekcyjnych online, badanie wzroku, eyerim collection, eyerim blog

Mam już receptę na okulary. I co dalej?

Na eyerim są dostępne setki modeli okularów korekcyjnych, łącznie z modelami pochodzącymi z naszej własnej kolekcji - eyerim collection. Szeroka oferta oprawek, materiałów oraz najwyższej jakości soczewki, które zostają wyprodukowane specjalnie w dostosowaniu do Twojej wady wzroku oraz za darmo profesjonalnie włożone w wybrane oprawki. Istnieje również możliwość ich ulepszenia: do soczewek możesz dodać polaryzację, warstwę ochronną przed niebieskim światłem i wiele więcej. Naszą nowością jest również możliwość wyboru soczewek progresywnych (multifokalnych), które są dostępne wyłącznie w przypadku modeli z eyerim collection. I co jest w tym najlepsze? Kiedy okulary z eyerim collection nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz nam je odesłać do 30 dni od ich otrzymania i my zwrócimy Ci całość wpłaconych środków. 100%, naprawdę. Łącznie ze środkami za soczewki.

CIEKAWOSTKA/CZY WIESZ, ŻE...?

Okulista i optometrysta to dwa różne zawody. Okulista jest lekarzem, który daje recepty na okulary, wykonuje różnego rodzaju badania okulistyczne i zajmuje się leczeniem chorób oczu. Optometrysta jest pracownikiem służby zdrowia, który może wykonać podstawowe badanie wzroku (sprawdzi na przykład, czy nie potrzebujesz mocniejszych soczewek), nauczy Cię, jak aplikować soczewki kontaktowe, ale nie wykonuje zabiegów chirurgicznych.

Podsumowując - kiedy potrzebujesz pomoc medyczną czy chirurgiczną dotyczącą chorób oczu, odwiedź okulistę. Kiedy potrzebujesz wykonać rutynowe badanie profilaktyczne, naprawić soczewkę okularową czy nauczyć się korzystać z soczewek kontaktowych - odwiedź optometrystę.

wizyta u okulisty, okulary korekcyjne, zakup okularów korekcyjnych online, badanie wzroku, eyerim collection, eyerim blog

Wierzymy, że udało nam się przekonać Cię o tym, jak ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych oraz pokazać, że zakup okularów korekcyjnych online jest naprawdę łatwy. Odwieź nasz e-shop eyerim i znajdź dla siebie swoją wymarzoną parę.

Martin

Zawsze chciałem wypełnić swoje życie jak największą liczbą miejsc, ludzi, kultur i smaków. Od kiedy założyłem eyerim nie mam aż tyle czasu, dlatego dużo czytam. Ostatnio zdobyłem górę Kilimandżaro, a moim nowym celem stał się szczyt Aconcagua. Dzięki eyerim chcę wspinać się wyżej i wyżej. 


POWIĄZANE POSTY
Sprawdź parametry swoich okularów w domu za pomocą bezpłatnej aplikacji eyerim Lens Scan!

Nie pamiętasz parametrów optycznych swoich okularów, a nie chce Ci się iść do okulisty lub optyka? Za pomocą aplikacji eyerim Lens Scan bezpłatnie zeskanujesz swoje soczewki na receptę. To proste rozwiązanie pozwala oszczędzić czas i pieniądze.

Nosisz soczewki o wysokiej mocy? Wybierz wyższy indeks - soczewki będą cieńsze i okulary będą wyglądać lepiej.

Przy zakupie nowych okularów bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego indeksu soczewek. Obowiązuje zasada: im wyższy indeks, tym cieńsze soczewki, nawet jeśli wartość sfery soczewek wynosi ponad +/-2.

Co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zwrot okularów

Zanim zdecydujesz się na zwrot Twojego zamówienia, zapoznaj się, proszę, z poniższymi poradami, które mogą oszczędzić Twój czas.

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.