12.7.2021 5405 wyświetleń 4 minut odczyt Przejdź do e-shopu

Optyk Ondrej: Ludzie myślą, że okulary na receptę są drogie. Jednak nie musi tak być.

Nasz znakomity optyk Ondrej zazwyczaj odpowiada na pytania klientów, ale dziś kilka pytań zadała mu firma eyerim. Co jego zdaniem najbardziej niszczy wzrok młodych ludzi? Czy naprawdę każdy może kupić okulary przez internet? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedzi na te pytania!  

Optyk Ondrej: Ludzie myślą, że okulary na receptę są drogie. Jednak nie musi tak być.

1) W dzisiejszych czasach liczba młodych osób potrzebujących okularów na receptę nieustannie rośnie. Dlaczego tak jest i czy można coś z tym zrobić?  

Jedna z wiodących teorii głosi, że za psucie wzroku odpowiedzialne jest długotrwałe wpatrywanie się w przedmioty z małej odległości – podczas czytania, pracy przy komputerze, czy podczas korzystania z telefonu. Dodatkowo w dwóch ostatnich przypadkach dochodzi jeszcze szkodliwe działanie nadmiernej ilości niebieskiego światła emitowanego przez urządzenia. Oczy są nieustannie poddawane napięciu i nie mają czasu na rozluźnienie, do którego dochodzi, kiedy patrzymy na przedmioty znajdujące się daleko od nas.  

8 nawyków, które ochronią Twoje oczy przed starzeniem!

2) Kiedy Twoim zdaniem powinno się pójść do okulisty lub optyka po raz pierwszy?  

Pierwsze badanie wzroku powinniśmy przejść już we wczesnym dzieciństwie. W tym wieku to przede wszystkim rodzice powinni obserwować, czy dziecko nie mruga za często, nie zezuje, nie przekręca głowy ciągle w jedną stronę lub nie skarży się na zmęczenie i bóle głowy. Podobnie jest z dorosłymi. Problemy ze wzrokiem mogą objawiać się nie tylko słabszym widzeniem, ale także bólem, zmęczeniem lub pocieraniem oczu. Dlatego nie należy bagatelizować żadnych objawów i w razie jakichkolwiek podejrzeć chodzić do lekarza.  

Optyk Ondrej: Ludzie myślą, że okulary na receptę są drogie. Jednak nie musi tak być.

3) Ogólnie uważa się, że zakup okularów na receptę jest skomplikowany i kosztowny. Czy zawsze tak jest? Czy da się oszczędzić czas i pieniądze?  

Każdy przypadek jest inny. Dla większości osób, które nie mają bardzo dużej wady wzroku, skomplikowanych problemów oraz nie wymagają indywidualnego leczenia, wszystko sprowadza się do znalezienia okularów, które po prostu im pasują i dobrze leżą. Najlepsze okulary to te, które lubisz i nosisz, a nie te, które leżą w szufladzie. Robiąc zakupy przez internet, można oszczędzić czas i pieniądze oraz często ma się możliwość wyboru ze znacznie większej liczby oprawek. Oczywiście niektórzy wymagają rady optyka lub indywidualnego podejścia. Dla takich osób wizyta w gabinecie jest niezbędna, co wiąże się z koniecznością przejścia dłuższej procedury i poniesienia większych kosztów.  

4) Czy uważasz, że każdy może kupić okulary na receptę przez internet? Czy to wygoda zarezerwowana dla młodych?  

W dzisiejszych czasach prawie każdy już kupił coś przez internet. Ograniczenie nie wynika z wieku, ale raczej wiąże się z pokonaniem strachu przed czymś nowym i środowiskiem online.  

Optyk Ondrej: Ludzie myślą, że okulary na receptę są drogie. Jednak nie musi tak być.

5) W witrynie internetowej eyerim, pełnisz funkcję doradcy klienta, który zawsze jest gotowy, aby odpowiedzieć na pytania. Jakie najczęściej ludzie mają problemy?  

Najczęściej pomagam w sprawie recept, podpowiadam jak je prawidłowo wypełniać lub pomagam w wyborze odpowiedniego typu soczewek na podstawie recepty i potrzeb użytkownika. Wiele osób chce dowiedzieć się więcej na temat naszych soczewek lub tego, która oprawka będzie odpowiednia do okularów o wyższej liczbie dioptrii.  

Nosisz soczewki o wysokiej mocy? Wybierz wyższy indeks - soczewki będą cieńsze i okulary będą wyglądać lepiej.

6) Jest lato, czas w którym ludzie noszą okulary na receptę w jednym ręku i okulary przeciwsłoneczne w drugim. Czy można to rozwiązać jakoś praktyczniej?  

Oczywiście — doskonałym rozwiązaniem są okulary przeciwsłoneczne na receptę. Są niezastąpione podczas prowadzenia pojazdu, chronią wzrok w górach i na plaży oraz pod względem wyglądu nie różnią się od klasycznych okularów przeciwsłonecznych, więc można je nosić bez obaw w każdym miejscu.  Do wyboru są zarówno klasyczne jak i polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne. Ponadto w kolekcji eyerim mamy także specjalne soczewki przeciwsłoneczne dla kierowców przeznaczone do codziennej jazdy. Mają one nie tylko polaryzację, ale dodatkowo zmieniają kolor w zależności od warunków oświetlenia. W warunkach słabej widoczności zmieniają kolor na żółtozielony, który poprawia kontrast, a w jasnym świetle słonecznym stają się przyjemnie miedzianobrązowe, aby chronić oczy przed promieniami słońca. Wiem z własnego doświadczenia, że to doskonała osłona dla kierowców.  

Optyk Ondrej: Ludzie myślą, że okulary na receptę są drogie. Jednak nie musi tak być.

7) Na koniec, co powiedziałbyś osobom, które nie mogą zdobyć się na zakup okularów na receptę przez internet?  

Nie ma się czego bać. Nasz znakomity zespół chętnie doradzi, a poza tym każdy ma 30 dni na wypróbowanie naszych okularów, które może zwrócić, jeśli coś mu się w nich nie spodoba. Jeśli ktoś woli osobisty kontakt i profesjonalną poradę, ma do wyboru wiele sklepów optycznych, ale jeśli chce spróbować czegoś prostszego, wygodniejszego i wysokiej jakości, to u nas jest w odpowiednim miejscu.  

Każdy z nas lubi ułatwiać sobie życie. Jeśli chodzi o okulary, to wielkie ułatwienie oferuje eyerim. Przez cały czas wyboru i zakupu okularów nasz zespół ds. obsługi klienta i nasz optyk Ondrej czuwają nad Tobą i starają się zrobić wszystko, aby przybliżyć do Ciebie świat optyki. Wybierz okulary na receptę z eyerim.pl i spójrz na świat w inny sposób razem z nami. 

Andrea

Jestem jednym ze współzałożycieli. Obszarem mojego działania jest tworzenie treści i media społecznościowe. Mam obsesję na punkcie flamingów i podróży. Zapisuję większość kreatywnych pomysłów, które przychodzą mi do głowy podczas długich wędrówek górskich, uwielbiam sztukę i fotografię.

POWIĄZANE POSTY
Wskazówki eyerim: jak poprawić swój wzrok?

Czujesz, że z biegiem lat zaczynasz coraz gorzej widzieć? Nawet pomimo tego, że codziennie jesz marchewki? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek na temat tego, jak poprawić wzrok i dobrze troszczyć się o swoje oczy.

4 powody, dla których warto nosić okulary przeciwsłoneczne zimą

O tej porze roku raczej nie ma co liczyć na wiele słonecznych dni, ale gdy już nastaną, mogą być nieco za intensywne dla Twoich delikatnych oczu. Dbaj o swój wzrok podczas każdego zimowego dnia! Dowiedz się, dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne nawet wtedy, gdy wydaje Ci się, że nie są one potrzebne.

6 powodów, aby wybrać się do okulisty

Odpowiednio wczesne sprawdzenie wzroku może uchronić Cię przed wieloma problemami. Poznaj 6 znaków, które świadczą o konieczności wizyty u okulisty.

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.