2.5.2019 400827 wyświetleń 4 minut odczyt Przejdź do e-shopu

Jak rozpoznać oryginalne okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban

Jeżeli chcesz kupić nową parę okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban albo już została ona przez Ciebie kupiona przez Internet, upewnij się, że mądrze wydajesz swoje pieniądze. Stosując poniższe zasady, zostaniesz ekspertem i od razu zauważysz podróbki okularów Ray Ban.

1 Jakość

Chwyć okulary Ray-Ban i przyjrzyj się im uważnie. Czy mają odpowiednią wagę? Czy są odpowiednio solidne? Wszystkie oryginalne produkty Ray-Ban są produkowane z materiałów najwyższej jakości, są trwałe i wycinane z oktanu celulozy w jednym kawałku. A jeśli chodzi o soczewki Ray-Ban, do produkcji większości modeli używa się doskonałego szkła.

Ale jeśli natkniesz się na jakiś inny materiał - spokojnie, bardzo prawdopodobne, że to nowszy projekt, a w przypadku nowszych projektów nie używa się wyłącznie soczewek szklanych.

Jak rozpoznać podrabiane okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban: okrągłe okulary Ray-Ban RB2180 601/71 w kolorze czarnym

2 Pochodzenie

Wszystkie produkty firmy Ray-Ban powstają we Włoszech. Prawda? Co zaskakujące, nie wszystkie. Ludzie zwykle uważają, że napis „Wyprodukowano w Chinach" w odniesieniu do marki Ray-Ban to ostateczny znak, że jest to podróbka.

Jednakże, producent firmy Ray Ban, Luxottica ma fabryki zarówno w Chinach, jak i we Włoszech. Pomimo tego, że większa część produkowana jest we Włoszech, kilka modeli nadal produkuje się wyłącznie w Chinach lub zarówno w fabrykach włoskich jak i chińskich. Jednakże nie ma wątpliwości, że standardy jakościowe pozostają takie same.

3 Zawartość

A teraz przyjrzyjmy się zawartości. Wszystkie okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban są sprzedawane w słynnym opakowaniu, o czym powinniście wiedzieć.

Jak rozpoznać podrabiane okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban: okrągłe okulary Ray-Ban RB2180 601/71 w kolorze czarnym

Pudełko tekturowe: Srebrne, błyszczące pudełko z logo Ray-Ban. Jeżeli sprawdzisz z boku, powinna tam być etykieta z kodami kreskowymi - jest to dowód nabycia go od renomowanego sprzedawcy.

Futerał: Ray-Ban ma różne futerały dla różnych modeli, jednak większość z nich przypomina, również w dotyku, prawdziwą skórę. Każdy futerał Ray-Ban powinien również mieć błyszczący, złoty stempel z lewej strony z przodu, na którym jest napisane: „100% ochrony UV - okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban od Luxottica". W drodze wyjątku, w przypadku produktów Ray-Ban Junior, może się pojawić kolorowy woreczek tekstylny.

Ściereczka do czyszczenia: Nie zapomnij o markowej ściereczce do czyszczenia okularów Ray-Ban - zawsze jest wykonana z wysokiej jakości materiałów i ma logo, którego często brakuje w przypadku podróbek.

Broszura: Jest dość dużo poradników, w których możemy przeczytać o autentyczności lub gwarancji.  Prawda jest taka, że ona nie istnieje. Opakowanie Ray-Ban zawsze zawiera małą broszurkę, w której są przedstawione obrazy promocyjne, charakterystyka produktu i zasady podsumowujące kwestię dbania o okulary. Jednakże, wspomniana broszurka to nie świadectwo autentyczności. Tak czy inaczej, zwracaj uwagę na różnego rodzaju błędy ortograficzne lub błędy o charakterze rzeczowym w broszurce - nie powinno ich być.

4 Logo Ray-Ban

1.    Oryginalne produkty Ray-Ban mają kilka miejsc, w których powinno znajdować się logo Ray-Ban. Jak widzisz na nagraniu z rozpakowywania eyerim poniżej, klasyczne i legendarne logo Ray-Ban zawsze jest obecne na soczewkach i zausznikach.

Jeśli nie znajdujesz go w tych miejscach, sprawdź politykę zwrotu sklepu, bo to na pewno podróbka. Przykro nam z tego powodu! (Wiesz jednak, że zawsze jednak możesz zajrzeć do sklepu eyerim online?).

Soczewki: Na większości produktów Ray-Ban napis 'RB' jest wytłoczony na lewej soczewce zaraz obok zawiasu. Jeżeli jesteś właścicielem wersji z polaryzacją, napis 'Ray-Ban P' powinien również być wygrawerowany w górnym roku prawej soczewki. Uważaj, jeżeli brakuje literki „P" - Twoje okulary albo są bez polaryzacji albo nie są oryginalne.

Produkty Ray-Ban mają również wysokiej jakości naklejkę z logo Ray-Ban, która przylega do soczewki na zasadzie statyczności. Wszelkie pozostałości kleju pod naklejką mogą oznaczać, że to podróbka.

Jak rozpoznać podrabiane okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban: okrągłe okulary Ray-Ban RB2180 601/71 w kolorze czarnym

Jak rozpoznać podrabiane okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban: okrągłe okulary Ray-Ban RB2180 601/71 w kolorze czarnym

 

Noski: Metalowe okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban są zwykle wyposażone w przezroczyste noski, które opierają się na nosie. Ponownie, kombinacja liter „RB" jest wytłoczona pośrodku nosków.

Jak rozpoznać podrabiane okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban: czarno-złote okulary Ray-Ban AVIATOR CLASSIC

5 Oprawki z zausznikami

Przy dokładnym obejrzeniu oprawek i zauszników po wewnętrznej stronie lewego zausznika można zauważyć informacje o produkcie - numer modelu i rozmiar. Niektóre modele takie jak Ray-Ban Wayfarer lub Ray-Ban Justin mają również znaczek „Ray-Ban" przymocowany do zauszników. Sprawdź znaczek - powinien on być mały i przypięty a nie przyklejony.

Jak rozpoznać podrabiane okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban: okrągłe okulary Ray-Ban RB2180 601/71 w kolorze czarnym

Jak rozpoznać podrabiane okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban: czarne okulary Ray-Ban JUSTIN CLASSIC

Na początku zakup podróbek okularów przeciwsłonecznych może się wydawać dobrą okazją. Jednak, ostatecznie okazuje się, że nie jest to prawda. Gorsza jakość, kiepskie materiały - jest kilka powodów, dla których podróbki nie powinny być dla Ciebie atrakcyjne. Zachowaj ostrożność i odpowiednio dbaj o swoje oczy. I nigdy nie żałuj zainwestowania pieniędzy w dobrej jakości okulary. Sprawdź niesamowitą Kolekcję Ray-Ban w sklepie eyerim online już teraz i znajdź swoje ulubione okulary.

Branislav

Jestem współzałożycielem eyerim - na co dzień zajmuję się brandingiem i UX. Lubię połączenie sportu i filozofii - na moim biurku nadal leżą dwie albo trzy książki obok wejściówki na siłownię. Nie cierpię gołębi i nie noszę okularów, nawet jeśli powinienem.

POWIĄZANE POSTY
Jak odróżnić oryginalne okulary marki Fendi

Oto kolejny z naszych artykułów o oryginalnych okularach. Tym razem pokażemy Ci, jak na pierwszy rzut oka odróżnić oryginalne włoskie okulary Fendi.

Magiczne Lustro w użyciu: wrażenia influencerek

Czy Magiczne Lustro naprawdę działa? Czy wiarygodnie odzwierciedla rzeczywistość? Poznaj opinie naszych ulubionych influencerek.

eyerim outlet: Stylowo i budżetowo, czyli jak?

Wydaje Ci się to mało realne? Och, nie! Wszystko jest możliwe. Przeczytaj ten artykuł i poznaj nasze magiczne miejsce - outlet eyerim.

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.