4.8.2019 35975 wyświetleń 4 minut odczyt Przejdź do e-shopu

Jak znaleźć autentyczne okulary przeciwsłoneczne Persol

Persol to włoska marka ręcznie wytwarzanych okularów, która specjalizuje się w okularach przeciwsłonecznych i okularach korekcyjnych. Nazwa Persol wywodzi się z włoskiego “per il sole”, co oznacza „dla słońca”. Historia Persola zaczyna się w 1917 roku w Turynie, gdzie właściciel Giuseppe Ratti zaczął produkować swoje pierwsze okulary i soczewki dla sportowców i lotników. Obecnie wszystkie plastikowe okulary (przeciwsłoneczne) Persol są produkowane we Włoszech przy użyciu octanu celulozy.

Persol jest jedną z najstarszych firm na świecie i obecnie należy do grupy Luxottica. Nawet dzisiaj każde obramowanie wykonuje się we Włoszech. Persol, nadal ręcznie wykonywany, jest skrupulatnie doskonały, złożony i precyzyjny.

OPAKOWANIE

Wszystkie okulary przeciwsłoneczne i okulary korekcyjne Persol są zapakowane w markowe pudełko detaliczne. Każde pudełko zawiera certyfikat gwarancji Persol. Certyfikat posiada wytłoczone logo Persol, a wewnątrz znajduje się miejsce na szczegółowe informacje na temat okularów przeciwsłonecznych i sprzedawcy. Kolejna rzecz, która znajduje się w pudełku to markowa ściereczka do kurzu. Ostatnią rzeczą jest etui Persol, również z logo. 

Jak rozpoznać autentyczne okulary przeciwsłoneczne Persol

MATERIAŁY

Od kryształowych soczewek po octany i metale znajdujące się w oprawkach, przez kultową strzałkę i ukryte technologie pod powierzchnią - Persol to coś więcej niż okulary, to dzieła sztuki. Większość modeli używa soczewek wykonanych z najcenniejszego materiału optycznego naturalnego pochodzenia, gwarantującego ochronę i przejrzystość wizualną.

Okulary przeciwsłoneczne Persol mają opatentowany elastyczny system „Meflecto”, który jest pierwszym na świecie systemem elastycznych trzpieni zaprojektowanym z myślą o maksymalnym komforcie poprzez wyeliminowanie nacisku obramowania okularów na głowę. System Meflecto pozwala okularom dopasować się do unikalnego kształtu każdej twarzy i wygiąć wygodnie dla użytkownika.

How to spot authentic Persol sunglasses - materials

ZNAK TOWAROWY

Jego znakiem towarowym jest srebrna strzała (często nazywana „Najwyższą Strzała”), a kilka okularów tej firmy posiadają ten symbol. Najwyższa strzała jest symbolem Persolu, jego cechą charakterystyczną. Kiedy Ratti stworzył Strzałę, powiedział: „To będzie mój koń bojowy”. Od pierwszej uproszczonej wersji (zwanej Simplex) Strzała ewoluowała poprzez ciągłe zmiany techniczne i projektowe, aż do Najwyższej Strzały, która jest obecnie używana w kolekcjach Persol.

Historyczna ewolucja strzały obejmuje ponad 30 różnych typów. Strzała nie tylko sprawia, że okulary Persol są rozpoznawane na rozległych obszarach optycznych, ale to również dzięki niej ta marka jest tak kultowa. Strzała jest wykonana z metalu i schludnie wpasowana w okulary. Powinna iść równolegle do ramy z prostą, czystą krawędzią.

How to spot authentic Persol sunglasses - trademark

LOGO

Większość okularów przeciwsłonecznych ma logo Persol umieszczone w górnym rogu prawej soczewki. Na prawym ramieniu zauszników okulary przeciwsłoneczne Persol mają logo firmy wraz z napisem „Wykonane ręcznie we Włoszech”. Muszą również posiadać litery CE oznaczające zgodność europejską. Na lewym ramieniu zauszników nowych okularów przeciwsłonecznych Persol znajduje się kod modelu, który składa się z 3 lub 4 cyfr, po których następuje litera. Można tam także znaleźć informacje o rozmiarze, który jest zapisany za pomocą dwóch oddzielnych liczb

How to spot authentic Persol sunglasses - logo  How to spot authentic Persol sunglasses - logo

W sierpniu Persol przygotował zupełnie nową kolekcję, która dzieli się na 5 serii: THE BREAK, THE FUN, THE RIDE, THE CHILL, THE TABLE. Kolekcja Persol celebruje życie w całej okazałości - rzuca wyzwanie rutynie, a idzie w parze z nowością. Największą swobodą jest bycie tym, kim jesteś. Obserwuj idealnie wyrzeźbione źdźbło trawy, promienie słońca i ciepła na skórze. Otaczaj się przyjaciółmi, którzy instynktownie to rozumieją: te małe przyjemności liczą się bardziej niż cokolwiek innego. Odkryj najnowszą kolekcję Persol 2019.

Pamiętaj, że te wytyczne nie gwarantują autentyczności a Persol może wprowadzać zmiany w swoich procesach produkcyjnych. Będziemy jednak zawsze pamiętać, aby Cię poinformować o aktualizacji naszych wytycznych i wszelkich nadchodzących zmianach! Sprawdź naszą kolekcję Persol na eyerim eshop i wypróbuj niektóre z okularów przez Magic Mirror.

Andrea

Jestem jednym ze współzałożycieli. Obszarem mojego działania jest tworzenie treści i media społecznościowe. Mam obsesję na punkcie flamingów i podróży. Zapisuję większość kreatywnych pomysłów, które przychodzą mi do głowy podczas długich wędrówek górskich, uwielbiam sztukę i fotografię.

POWIĄZANE POSTY
SEE IT IN PRIZM: KOLEKCJA OAKLEY 2019

Geniusz okularów sportowych Oakley przygotował nową kolekcję okularów przeciwsłonecznych. Modele są podzielone na trzy grupy - zobacz niewidzialne, zobacz możliwości i zobacz zabawę.

Topowa marka na lato. Poznaj Horsefeathers!

Kolejny miesiąc, a wraz z nim w naszej kolekcji pojawia się kolejna marka. Oto nasz faworyt na lato - Horsefeathers!

Powrót na SILMO Paris 2017

Podobnie do dorocznego wydarzenia MiDo w Milanie, SILMO to jedne z najbardziej prestiżowych targów optycznych na świecie. W tym roku wzięliśmy w nich udział. Były przeogromne!

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.