3.7.2019 83866 wyświetleń 5 minut odczyt Przejdź do e-shopu

Czy potrafisz rozpoznać oryginalne okulary firmy Oakley?

OakleFirma Oakley jest jednym z liderów w branży okularów sportowych. Oferuje doskonałej jakości okulary przeciwsłoneczne. Oczywistym jest, że przed zainwestowaniem w parę okularów lub dwie chcesz być pewny, że kupujesz oryginalny produkt. Dotyczy to zwłaszcza zakupów online. Dzięki niniejszym wytycznym bez problemu odróżnisz oryginalne okulary Oakley od imitacji.

1 Jakość widoczna na pierwszy rzut oka

Jeśli jesteś w posiadaniu okularów Oakley, powinieneś zauważyć ich jakość. Jeśli przyjrzy się im bliżej, zawiasy powinny być solidne, a nadruki na zausznikach powinny być wysokiej jakości.

Jak rozpoznać oryginalne okulary przeciwsłoneczne Oakley?

2 Zawartość opakowania

Do większości okularów firmy Oakley dołączone są następujące produkty:

Opakowanie
Nowe okulary firmy Oakley pakowane są w markowe pudełka. Dokładnie przypatrz się obrazkom i nadrukom na opakowaniu. Powinny być zgodne z grafikami używanymi oficjalnie przez firmę Oakley. Na pudełku znajdują się również informacje dotyczące produkcji, takie jak producent, kod kreskowy, nazwa modelu, opis oprawek i soczewek. Wszystkie informacje na pudełku muszą być zgodne z informacjami dotyczącymi okularów.

Etui i ściereczka
Do oryginalnych okularów firmy Oakley zawsze dołącza się wysokiej jakości etui lub woreczek z mikrofibry. Oba produkty oznaczane są zazwyczaj logo firmy Oakley, ale jego brak niekoniecznie oznacza, że zakupione okulary są imitacją. Ściereczka znajduje się zwykle wewnątrz twardego etui. W przypadku woreczka, nie dołącza się do niego ściereczki. Powód jest prosty — woreczek sam w sobie może służyć jako ściereczka, ponieważ został wyprodukowany z mikrofibry. Zawsze sprawdzaj jakość etui lub woreczka. Jeśli produkt wygląda na tani, poszukaj innych cech, które pomogą Ci ustalić, czy posiadasz oryginalny produkt.

Dokumentacja
Obecnie wiele marek dołącza do produktów certyfikaty autentyczności, karty gwarancyjne lub podobne dokumenty. Certyfikat autentyczności firmy Oakley zwykle można rozłożyć w większy dokument, oznaczony symbolem ‘O’ w górnej części po obu stronach. Certyfikat firmy Oakley daje niemal 100% pewność autentyczności produktu. Zalecamy zapoznanie się z jego treścią. Imitacje dokumentów firmy Oakley zwykle zawierają literówki lub błędy formalne. 

Jak rozpoznać oryginalne opakowanie okularów przeciwsłonecznych Oakley?

3 Obecność logo firmy Oakley

Logo firmy Oakley zostało umieszczone w wielu miejscach, w tym na zauszniku i opakowaniu.

Etui woreczek
Symbol „O” zwykle znajduje się u góry etui twardego lub w rogu woreczka.

Zausznik
Logo firmy Oakley znajduje się również na zauszniku i zwykle ma ono dwie formy: prosty symbol „O” wytłoczony w oprawce lub oznaczenie „Oakley”. Sprawdź, czy kształt litery „O” jest taki sam jak kształt oficjalnego logo. Jeśli logo jest namalowane lub nie ma go na oprawkach, najprawdopodobniej jesteś w posiadaniu imitacji okularów firmy Oakley.

Jak rozpoznać oryginalne logo okularów przeciwsłonecznych Oakley?

Jak rozpoznać oryginalne logo okularów przeciwsłonecznych Oakley?

4 Sprawdzanie zauszników

Weź swoje okulary Oakley i przypatrz się im uważnie. Na wewnętrznej stronie umieszczono nazwę modelu, numer i rozmiar.  Wszystkie te informacje powinny pokrywać się z informacjami umieszczonymi na opakowaniu. Niezgodności, takie jak literówki, nieprawidłowy rozmiar czcionki lub nieprawidłowe rozmieszczenie, często są dowodem na to, że jesteś w posiadaniu podrobionego produktu.

Większość plastikowych oprawek firmy Oakley produkowana jest ze wstępnie suszonego plastiku. Po połamaniu okularów firmy Oakley na pół, kolor wewnętrzny plastiku nie różni się od koloru zewnętrznego. Nie dotyczy to jednak wszystkich produktów firmy Oakley, ponieważ do ich produkcji stosowane są też inne materiały. 

Jak rozpoznać oryginalne logo okularów przeciwsłonecznych Oakley?

5 Sprawdzanie soczewek

Wytrawianie
W niektórych okularach przeciwsłonecznych firmy Oakley nie wytrawiono słowa ani wzoru na soczewkach. Jednak warto o tym wspomnieć, ponieważ możesz napotkać model okularów z wytrawionym wzorem, którego nie znasz i nie masz pewności, czy powinien on się znajdować w takim miejscu.

Niektóre okulary firmy Oakley zostały ozdobione znakiem „Oakley” wytrawionym na nosku. W przypadku takich produktów na jednej z soczewek wytrawia się wielkimi literami znak towarowy Polarized lub Prizm. Firma Oakley co jakiś czas wypuszcza na rynek edycje specjalne, jak np. okulary ze wstążką zwiększające świadomość na temat raka piersi.

Naklejka
Podobnie jak w przypadku okularów firmy Ray-Ban, jeśli na soczewkach okularów Oakley umieszczona jest naklejka, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że są one podrobione. Pamiętaj jednak o różnicy pomiędzy zwykłą naklejką a statyczną, przywierającą naklejką typu „P”. Firma Oakley oznacza w ten sposób produkty o spolaryzowanych soczewkach. Jednakże nie są one przyklejone do powierzchni soczewek, jak bywa w replikach.

Jak rozpoznać oryginalne logo okularów przeciwsłonecznych Oakley?

Jeśli firma Oakley zmieni sposób wytwarzania produktu, wytyczne w zakresie sprawdzania autentyczności mogą utracić ważność. Oczywiście po wszelkich wprowadzonych zmianach, zawsze aktualizujemy nasze wytyczne, abyś był z nimi na bieżąco! Sprawdź nasza kolekcję Oakley w sklepie online eyerim i przymierz niektóre z nich w Magic Mirror.

Branislav

Jestem współzałożycielem eyerim - na co dzień zajmuję się brandingiem i UX. Lubię połączenie sportu i filozofii - na moim biurku nadal leżą dwie albo trzy książki obok wejściówki na siłownię. Nie cierpię gołębi i nie noszę okularów, nawet jeśli powinienem.

POWIĄZANE POSTY
Odnajdź siebie na eyerim: Szybki przewodnik

Jak nie bać się wyrażać swojej pasji lub pokazać się z prawdziwej strony światu? Wbrew pozorom, to wcale nie takie trudne! Czytaj dalej.

Najlepsze stylizacje uliczne z Tygodni Mody 2019: Nowy Jork, Londyn, Mediolan, Paryż

Tygodnie mody na sezon Jesień/Zima 2019 już za nami. Co najbardziej przyciągnęło nasz wzrok? Oczywiście, styl uliczny!

Okulary przeciwsłoneczne dopasowane do Twojego kształtu twarzy: TWARZE OKRĄGŁE

Zainspiruj się ogromną różnorodnością kształtów oraz kolorów na eyerim.com i dowiedz się, jakie okulary przeciwsłoneczne pasują do okrągłych twarzy!

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.