11.9.2019 55798 wyświetleń 3 minut odczyt Przejdź do e-shopu

Proste sposoby na czyszczenie gogli narciarskich i zadbanie o to, aby służyły dłużej niż sezon

Gogle narciarskie to obowiązkowy element wyposażenia każdego snowboardzisty lub narciarza. Jeśli chcesz, aby służyły Ci przez dłużej niż jeden sezon, musisz odpowiednio o nie zadbać. Ich czyszczenie jest bardzo proste i nie wymaga żadnych specjalnych przyrządów. Poznaj 5 prostych sposobów, dzięki którym doskonale zadbasz o swoje gogle narciarskie.

#1 Czy do Twoich gogli narciarskich został dołączony woreczek ochronny? Jeśli tak, używaj go.

Praktycznie każda marka gogli narciarskich na eyerim oferuje pewnego rodzaju woreczki ochronne. Te fajne gogle narciarskie, które dopiero co pojawiły się u Ciebie, nie zasługują na rysy i uszkodzenia. Pamiętaj więc, aby zawsze odpowiednio je przechowywać, gdy ich nie używasz. Tylko w ten sposób będą bezpieczne.

#2 Zastosuj podstawową technikę czyszczenia soczewki zewnętrznej

Śnieg, lód, czy deszcz mogą znacząco utrudnić Ci widzenie. Nie potrzebujesz jednak niczego specjalnego, aby wyczyścić zewnętrzną część swoich soczewek. Najlepiej będzie, jeśli po prostu potrząśniesz nimi delikatnie, aby śnieg naturalnie z nich spadł. Tylko wtedy, gdy soczewki będą suche, możesz spróbować wyczyścić je, przecierając woreczkiem ochronnym lub ściereczką z mikrofibry.
Szybka wskazówka: Jeśli na powierzchni soczewki znajduje się lód, spróbuj go ogrzać przed czyszczeniem. Umieść gogle w kurtce lub delikatnie pochuchaj na nie. W ten sposób ochronisz soczewki przed zarysowaniem.

Nigdy nie wycieraj gogli rękawiczką lub przypadkowym kawałkiem materiału. W tens sposób możesz zetrzeć antyrefleksową powłokę ochronną. Śnieg w tej sytuacji również nie pomaga. Składa się z kryształków lodu i często zawiera drobinki zanieczyszczeń, które mogą spowodować więcej szkody niż pożytku.

ako sa starat o lyziarske okuliare oakley prizm5 tipov ako sa starat o lyziarske okuliare

#3 Zwracaj szczególną uwagę na wnętrze soczewki

Czyszczenie soczewki wewnętrznej wymaga osobnego punktu. Wielu producentów pokrywa wnętrze soczewek powłoką przeciwmgielną, którą można łatwo uszkodzić podczas przecierania. Najlepszym sposobem jest pozostawienie tej części gogli, o ile tylko to możliwe. Czasami jednak na wewnętrznej części soczewek pojawi się śnieg lub kurz, z którymi trzeba sobie poradzić. W takim przypadku najpierw strząśnij śnieg i zadbaj o to, aby soczewki dokładnie wyschły. Jeśli zauważysz wilgoć i postanowisz ją wytrzeć, prawdopodobnie zetrzesz też powłokę przeciwmgielną, a tego na pewno nie chcesz.

#4 Miej dodatkową parę gogli

Zabranie dodatkowej pary gogli na stok może okazać się bardzo dobrym pomysłem, nie tylko ze względu na zróżnicowane warunki pogodowe. Gdy upadniesz, przez co śnieg dostanie się do wnętrza Twoich gogli narciarskich, wystarczy, pozostawisz je do wyschnięcia, a w tym czasie założysz dodatkową parę i powrócisz na stok.

#5 Pamiętaj, że wysokiej jakości gogle starczają na dłużej

Jeśli już wiesz, jak troszczyć się o swoje gogle narciarskie, na pewno wytrzymają Ci one dłużej niż jeden sezon. Pamiętaj jednak, że wpływ na to ma także jakość marki i samych gogli. Lepsze soczewki wytrzymają dłużej, a te wykonane z tańszych materiałów raczej nie będą z Tobą na stoku przez wiele lat. Dlatego też eyerim oferuje szeroki zakres gogli narciarskich różnych wiodących marek na rynku, skupiających się na precyzji technologicznej, dokładności widzenia i optymalnym doświadczeniu na stoku. Z drugiej strony, nie możesz zapominać, że nawet gogle narciarskie wykonane z najwyższej jakości materiałów należy odpowiednio przechowywać i zabezpieczać.

5 tipov ako sa starat o lyziarske okuliare

Ze względu na to, że gogle narciarskie produkowane są w specjalny sposób, wymagają wyjątkowej opieki. Nie bez powodu płaci się za nie fortunę. Jeśli nie chcesz kupować nowej pary co sezon, musisz o nią zadbać. Przestrzegaj naszych porad, aby Twoje ulubione gogle narciarskie służyły ci przez wiele lat. Jeśli chcesz sprawdzić najnowszą kolekcję gogli tak doskonałych marek, jak Oakley, uvex, Bolle i nie tylko, zajrzyj na naszą stronę internetową - na niej znajdziesz je wszystkie!

 

Branislav

Jestem współzałożycielem eyerim - na co dzień zajmuję się brandingiem i UX. Lubię połączenie sportu i filozofii - na moim biurku nadal leżą dwie albo trzy książki obok wejściówki na siłownię. Nie cierpię gołębi i nie noszę okularów, nawet jeśli powinienem.

POWIĄZANE POSTY
Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Lubisz sport? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj, jakie okulary będą mieć na sobie Twoi ulubieni sportowcy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018!

Wskazówki eyerim: jak dbać o gogle narciarskie

Zastosuj nasze wskazówki i zadbaj  o to, aby Twoje nowoczesne gogle narciarskie służyły Ci przez dłużej niż jeden sezon.

eyerim collection: Twoje nowe ulubione okulary korekcyjne

eyerim wymyślił nową kolekcję wysokiej jakości, niedrogich okularów korekcyjnych. eyerim collection jest dostępna tutaj, ludzie, więc zobaczmy, o co tyle zamieszania.

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.