15.9.2021 928 wyświetleń 4 minut odczyt Przejdź do e-shopu

5 szybkich ćwiczeń dla zdrowych oczu, które można wykonywać w domu i w biurze

Czy to brzmi znajomo? Pracujesz w biurze lub w domu i czujesz, że coraz trudniej jest Ci się skupić. Postanawiasz zrobić sobie przerwę, w czasie której wysyłasz parę wiadomości do znajomych, sprawdzasz, co ciekawego dzieje się dziś wieczorem, przeglądasz media społecznościowe albo grasz w grę na telefonie. Choć te czynności mogą Cię odprężać, Twoje oczy nadal wysilają się tak samo, jak podczas pracy, a więc nie mają żadnego odpoczynku. Jak sprawić, aby podczas przerwy Twoje oczy odpoczęły? Oto pięć prostych i krótkich ćwiczeń, które wzmocnią i ożywią Twoje oczy.

1) Wyjdź na zewnątrz 

Najlepszym sposobem na zrobienie przerwy dla oczu jest wyjście na zewnątrz i pozwolenie na pracę pozostałym zmysłom. Skieruj wzrok na zieleń i poczuj podmuch świeżego powietrza na twarzy, jednocześnie słuchając śpiewu ptaków i wąchając kwiaty. Nie masz możliwości wyjść na zewnątrz? Zadbaj o odpowiednie warunki w miejscu pracy. Postaw obficie zieloną roślinę w odległości sześciu metrów od swojego biurka. Przyda Ci się w następnym ćwiczeniu. 

5 szybkich ćwiczeń dla zdrowych oczu, które można wykonywać w domu i w biurze

2) 20-20-20 

Amerykańskie Towarzystwo Optyczne zaleca ćwiczenie 20-20-20, które polega na patrzeniu co 20 minut na obiekt oddalony o 20 stóp przez 20 sekund. 20 stóp to około 6 metrów, więc idealna do tego ćwiczenia będzie roślina z poprzedniego ćwiczenia. Dobrym pomysłem jest ustawienie alarmu, który co 20 minut będzie subtelnie o tym przypominał. 

5 szybkich ćwiczeń dla zdrowych oczu, które można wykonywać w domu i w biurze

3) Mruganie 

Człowiek powinien mrugać od 15 do 20 razy na minutę, ale badania wskazują, że ludzie migają rzadziej, kiedy są skoncentrowani i kiedy patrzą na ekran. To zła wiadomość – mruganie oczyszcza oczy oraz utrzymuje je w zdrowiu. Dlatego teraz powoli i dokładnie zamknij oczy kilka razy, a potem staraj się pamiętać, aby częściej mrugać. Na szczęście sama świadomość, że za rzadko mrugamy, zazwyczaj wystarcza, aby to zmienić. 

5 szybkich ćwiczeń dla zdrowych oczu, które można wykonywać w domu i w biurze

4) Ósemka 

Po mruganiu dobrze jest poćwiczyć mięśnie swoich oczu. Wyobraź sobie cyfrę 8 znajdującą się w pewnej odległości od Ciebie. Samymi oczami postaraj się prześledzić jej linie kilka razy. Pobaw się, raz wyobraź sobie większą cyfrę, innym razem mniejszą, czasami śledź linie szybciej, innym razem wolniej... Zauważysz, że są to całkiem inne ruchy niż te, które zazwyczaj wykonujesz podczas pracy przy komputerze, więc takie ćwiczenie bardzo dobrze wpłynie na Twoje oczy. 

5 szybkich ćwiczeń dla zdrowych oczu, które można wykonywać w domu i w biurze

5) Objęcia ciemności 

Na koniec daj swoim oczom chwilę pełnego relaksu. Zasłoń oczy dłońmi, aby całkowicie odciąć dopływ światła. Wykonaj powoli trzy głębokie oddechy i poczuj przypływ energii w swoich oczach i całym ciele.

5 szybkich ćwiczeń dla zdrowych oczu, które można wykonywać w domu i w biurze

Oprócz opisanych ćwiczeń możesz zrobić jeszcze jedno, aby zmniejszyć zmęczenie oczu i powstrzymać uszkodzenie wzroku: znajdź na eyerim okulary do komputera z filtrem niebieskiego światła. Eliminacja niebieskiego światła emitowanego przez urządzenia elektroniczne sprawi, że Twoje oczy będą się mniej męczyć. Twoje oczy tak ciężko dla Ciebie pracują, więc wspieraj je najlepiej jak możesz!

Alica

Jestem przedstawicielem obsługi klienta - jednym z najmłodszych członków rodziny eyerim. Mam dobry kontakt z ludźmi, lubię wchodzić z nimi w interakcje i dbam o klientów z całej Europy, aby codziennie widzieć uśmiechy na ich twarzach. Dużo śpiewam, mimo, że nie jestem w tym dobry i od pewnego czasu oszczędzam pieniądze, za które kupię malutką świnkę.

POWIĄZANE POSTY
4 powody, dla których warto nosić okulary przeciwsłoneczne zimą

O tej porze roku raczej nie ma co liczyć na wiele słonecznych dni, ale gdy już nastaną, mogą być nieco za intensywne dla Twoich delikatnych oczu. Dbaj o swój wzrok podczas każdego zimowego dnia! Dowiedz się, dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne nawet wtedy, gdy wydaje Ci się, że nie są one potrzebne.

Korzyści z zakupu okularów korekcyjnych przez Internet

Czy uważasz, że kupowanie okularów przez Internet to zbyt duży problem? My mamy inne zdanie. I Ty zmienisz swoje. Czytaj dalej.

Czym jest EYESHAKER? 3 powody, dla których musisz go mieć!

Męczy Cię już czyszczenie okularów wewnętrzną stroną swojej koszulki? Dobrze Cię rozumiemy. Najwyższy czas spróbować czegoś nowego!

Masz pytania? Zapytaj naszego optometrysty.